Egy magánorvosi rendelő kialakításának szempontjai
Egy induló magánorvosi praxis esetében a belső terek kialakításakor számtalan szempontot figyelembe kell venni. Elsőre mindenkinek egyértelmű, hogy az enteriőr kialakítása, a teljes összhang mennyire fontos, hiszen ez alapján ítélik meg a rendelőt a páciensek először. Azonban ezen felül több tényezőre is oda kell figyelni, amelyek jelentősen befolyásolják a mindennapi munkavégzést.
Vannak bizonyos törvényi előírások, amelyeknek meg kell felelnie a berendezésnek, amelybe beletartozik például a csúszásmentes padlózat, a megfelelő mértékű kopásállóság, illetve tűzvédelmi szempontok. Lényeges az is, hogy az ott dolgozók és a páciensek kényelmesen tudjanak közlekedni a helyiségek között, ne akadályozzák egymást.
A fénynek is különleges szerepe van, hiszen az enteriőr hangulata mellett segítenie kell az orvosok munkáját is. Különösen fontos ez például egy műtő, vagy egy nőgyógyászati magánrendelés esetében.
Nagyban növelik a hely megítélését a páciensek körében azok a látszólag apró, de praktikus megoldások, vagy kiegészítők, mint amilyen egy, a rendelő designjára szabott poháralátét, a sarokban elhelyezett, szép megjelenésű virág vagy kellemes, megnyugtató zene.
Nem lehet eléggé hangsúlyozni azt, hogy egy magánorvosi rendelő belső kialakítása mennyire nagy fontossággal bír. A nem megfelelő enteriőr hangulata rányomhatja a bélyegét a páciensek véleményére, így visszatérő, elégedett emberek helyett elégedetlen, sőt, akár bosszús vendégek lesznek, a kiváló orvosi ellátás ellenére is.